Okulum Benim
Daha İyi Hizmet İçin Üye olunuz

Join the forum, it's quick and easy

Okulum Benim
Daha İyi Hizmet İçin Üye olunuz
Okulum Benim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Anadolu Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyCuma Kas. 19, 2010 3:10 pm tarafından Admin

» Öneri Ve Görüşleriniz
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:48 pm tarafından DARK

» Sofistler
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:35 pm tarafından albeni

» TÜRKİYE'NİN BAŞLICA OROJENİK OLAYLARI VE PALEOCOĞRAFİK EVRİMİ
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:34 pm tarafından albeni

» Aşkta totalitarizm
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:06 pm tarafından DARK

»  Militarizm
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:04 pm tarafından DARK

» Akdeniz Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:56 am tarafından DARK

» Adnan Menderes Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:50 am tarafından DARK

» Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:50 am tarafından DARK

» üniversite rehberi
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:47 am tarafından DARK

» Kiracu Hukuku Tahliye Davaları / Tahliye Davaları Hakkında
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:45 am tarafından DARK

» KİRA KONTRATI NASIL OLMALI?
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:44 am tarafından DARK

» TAHLİYE DAVALARI
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:41 am tarafından DARK

» Devlet(ler)in koruyucu ve kollayıcı gücü
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyCuma Ekim 22, 2010 7:19 pm tarafından DARK

» Punk İdeolojisi
Adnan Menderes Üniversitesi EmptyCuma Ekim 22, 2010 7:18 pm tarafından DARK

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Ortaklar
bedava forum

Adnan Menderes Üniversitesi

Adnan Menderes Üniversitesi Empty Adnan Menderes Üniversitesi

Mesaj tarafından DARK C.tesi Ekim 23, 2010 11:50 am

Adnan Menderes Üniversitesi

Adnan Menderes Üniversitesi Adnan Menderes Üniversitesi'nde halen altı fakülte, dört yüksekokul, sekiz meslek yüksekokulu ve üç enstitü ile toplam 50 ayrı disiplinde eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir. Ayrıca Rektörlüğe bağlı dört adet Araştırma ve Uygulama Merkezi etkinliklerini sürdürmektedir.web sitesi

Tarihçe

Adnan Menderes Üniversitesi 03.07.1992 tarihinde yayınlanan kanunla Aydın'da kurulmuştur.Büyük Menderes Havzasının kenarı ve Aydın Dağları'nın bitişiğinde kurulan üniversite 1992 yılında Matematik, Türk dili ve edebiyatı, Arkeoloji ve Felsefe bölümleriyle açılmıştır. Üniversiteye 1995 yılında Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Bati Dilleri ve Edebiyatı, Eğitim Bilimleri ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümleri eklenmiştir.

Yurt ve Barınma

Aydın'da Kredi ve Yurtlar Kurumu'nca işletilen 750 yatak kapasiteli Aydın Öğrenci Yurdu, 320 yatak kapasiteli Nazilli Öğrenci Yurdu, 120 yatak kapasiteli Yenipazar Öğrenci Yurdu, 100 yatak kapasiteli Sultanhisar Öğrenci Yurtları olmak üzere 1290 yatak kapasiteli öğrenci yurtları bulunmaktadır. Ayrıca Karacasu ilçesinde 40 kişilik bir öğrenci yurdu Karacasu Geliştirme Vakfı tarafından işletilmektedir. Bunun yanında arkadaşlarınız ile birlikte evde kalabilir ve ya özel yurt ve pansiyonlarda kalabilirsiniz.

Kütüphane

1993 yılında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nun 2214 adet kitabıyla kurulan Merkez Kütüphanesi, iki katlı 1950 m2 kullanım alanına sahip kendi binasına 26.06.2001 tarihinde taşınmış ve aynı binada hizmet vermeye devam etmektedir. Kütüphanede halen 18.116 cilt kitap, 110 adeti abone, 42 adeti yabancı, 68 adeti bağış dergi olmak üzere toplam 1064 çeşit süreli yayın bulunmaktadır. Ayrıca eğitim ve araştırma yapılan çeşitli disiplinlere hitap eden CD-ROM ve veri tabanı koleksiyonu oluşturulmuştur. Kütüphane 08:00-17:00 saatleri arasında kesintisiz hizmet vermektedir.

Teknoloji

Üniversitenin tüm birimleri internet ağı ile birbirine bağlı olup, merkez ve eğitim birimlerinde teknolojik olanaklarla donatılmış birçok laboratuvar da bulunuyor.

Beslenme

Üniversiteye bağlı tüm fakülte ve yüksek okullarda öğle yemekleri çıkarılmaktadır. Uygun fiyatlı bu yemeklerin yanı sıra kantin ve kafeteryalarda satışa sunulan soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklerden de yararlanabilirsiniz.

Sağlık

Öğrencilerin sosyal güvencesi yoksa (Emekli Sandigi, Bag-Kur veya SSK'ya kayitli olmama halinde) üniversite Saglik Kültür Ve Spor Dairesi'nden alınacak belgelerle ücretsiz tedavi olunabilir ve küçük katki paylari ile ilaçlar alınabilir.Bu amaçla oluşturulmuş Mediko Sosyal, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kampus Hayatı

Her yıl Mayıs Ayında "Kültür Sanat ve Spor Şenlikleri" düzenlenmektedir. Şenliklerde, yıl içerisinde oluşturulan eserler sergilenir. Aydın merkezde çok amaçlı Spor ve Kültür Salonu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde Kapalı Spor Salonu ve her kampüste Açık Spor Tesisleri bulunmaktadır.

Ulaşım

Aydın'a ulaşımda da şehiriçinden kampüslere ulaşımda da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Burslar

Üniversite burs havuzundan karşılıksız olarak verilen burslara yeni kayıt yaptıran, ekonomik durumu yetersiz olan öğrenciler ile öğrenimlerine devam etmekte olup da başarılı ve disiplin cezası almamış ve ekonomik durumu da yetersiz olan öğrenciler yararlanabilirler. Ayrıca yıl içerisinde diğer kurum ve kişilerden sağlanan burslar ile yarı zamanlı çalışma olanakları okullardaki panolar aracılığı ile duyurulmaktadır. Bunun yanında ekonomik durumu yetersiz ve başarılı öğrencilere ücretsiz öğle yemeği, kitap ve kırtasiye yardımları yapılmaktadır.

Kulüpler

******çü Düşünce Topluluğu
Avrupa Öğrenciler Forumu
Bilgisayar Kulubü
Biyoloji Kulubü
Dağcılık Topluluğu
Doğa Ekoloji ve Su Altı Kulübü
Fenerbahçeliler Kulübü
Fotoğrafçılık
Kimya Kolu
Kültür ve Sanat Kulubü
Matematik Kulübü
Munazara Kulübü
Resim
Satranç
Tiyatro Topluluğu
Türk Halk Müziği Topluluğu
Türk Halkoyunları Topluluğu
Türk Sanat Müziği Topluluğu

Fakülteler ve Bölümler

Eğitim Fakültesi

Sinif Öğretmenliği (EA)
Sinif Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (EA)
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği(SÖZ)

Fen Edebiyat Fakültesi
Arkeoloji(SÖZ)
Biyoloji (SAY)
Kimya (SAY)
Matematik(SAY)
Sosyoloji(EA)
Türk Dili ve Edebiyatı(EA)

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İktisat(EA)
İktisat (Ikinci Öğretim) (EA)
İşletme(EA)
İşletme (Ikinci Öğretim) (EA)
Maliye(EA)

Ziraat Fakültesi
Ziraat Mühendisliği(SAY)

Aydın Sağlık Yüksekokulu
Ebelik (SAY)
Hemşirelik (SAY)

Turizm Işletmeciliği ve Otelcilik YO
Konaklama Işletmeciliği (EA)
Konaklama Işletmeciliği (İkinci Öğretim) (EA)
Seyahat Işletmeciliği ve Turizm Rehberliği (EA)

Tıp Fakültesi

Veteriner Fakültesi
DARK
DARK
Admin
Admin

Rep Puanı : 556

- Similar topics