Okulum Benim
Daha İyi Hizmet İçin Üye olunuz

Join the forum, it's quick and easy

Okulum Benim
Daha İyi Hizmet İçin Üye olunuz
Okulum Benim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Anadolu Üniversitesi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyCuma Kas. 19, 2010 3:10 pm tarafından Admin

» Öneri Ve Görüşleriniz
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:48 pm tarafından DARK

» Sofistler
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:35 pm tarafından albeni

» TÜRKİYE'NİN BAŞLICA OROJENİK OLAYLARI VE PALEOCOĞRAFİK EVRİMİ
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:34 pm tarafından albeni

» Aşkta totalitarizm
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:06 pm tarafından DARK

»  Militarizm
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:04 pm tarafından DARK

» Akdeniz Üniversitesi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:56 am tarafından DARK

» Adnan Menderes Üniversitesi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:50 am tarafından DARK

» Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:50 am tarafından DARK

» üniversite rehberi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:47 am tarafından DARK

» Kiracu Hukuku Tahliye Davaları / Tahliye Davaları Hakkında
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:45 am tarafından DARK

» KİRA KONTRATI NASIL OLMALI?
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:44 am tarafından DARK

» TAHLİYE DAVALARI
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:41 am tarafından DARK

» Devlet(ler)in koruyucu ve kollayıcı gücü
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyCuma Ekim 22, 2010 7:19 pm tarafından DARK

» Punk İdeolojisi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi EmptyCuma Ekim 22, 2010 7:18 pm tarafından DARK

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Ortaklar
bedava forum

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Empty Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Mesaj tarafından DARK C.tesi Ekim 23, 2010 11:50 am

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Abant İzzet Baysal üniversitesi Türkçe ve yabancı dilde eğitim veren Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinde; 8 fakülte, 5 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 4 araştırma merkezi bulundurmaktadır. Üniversitenin 5 kampüsü vardır; bunlardan iki tanesi Bolu Şehir Merkezinde, (Merkez Şehir ve İzzet Baysal Kampüsleri) diğerleri Düzce, Gerede ve Akçakoca'dadır. web sitesi

Tarihçe

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, 3 Temmuz 1992 tarihinde kabul edilen yasa ile kurulmuştur.

Yurt ve Barınma

"İzzet Baysal Kampüsü'nde bulunan ve üniversite tarafından işletilen 680 kişilik erkek yurdu ve 680 kişilik kız öğrenci yurdu öğrencilere hizmet vermektedir. Her iki yurtta sürekli açık olan öğrenci kantinleri, okuma salonları, etüt salonları, TV izleme salonları ile resim ve müzik çalışma odaları bulunmaktadır. Üniversite yurtlarına başvurular, kayıtlar sırasında yapılmaktadır. Öncelikle yüksek lisans öğrencilerine yönelik hizmet veren 80 kişilik özel yurt bulunmaktadır. Yurt odaları en fazla 8'er kişiliktir. Yurtlarda kantin, berber ve kuaförün yanı sıra çamaşır yıkama hizmeti de verilmektedir.

AİBÜ SOSYAL TESİSİ

Kampus içinde İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılan 57 oda 3 suit olmak üzere 117 yatak kapasiteli tesis, 3 yıldızlı otel düzeyindedir. Orman içinde kurulu tesiste bulunan 150 kişilik yemek salonu her türlü toplantıya ev sahipliği yapacak kapasitedir. Üniversite personeli ve kamu çalışanlarına özel indirim uygulanmaktadır. Tesiste ayrıca oyun salonu ve televizyon izleme salonu bulunmaktadır.

Kütüphane

"Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kütüphanesi merkez kütüphane ve şube kütüphanelerinden oluşmaktadır. Kütüphane koleksiyonu 50.000 kitabın yanı sıra abonesi devam eden 5.000 adet ciltli süreli yayın, 192 adet aboneliği devam eden süreli yayın, 139 adet bağış olarak gelen süreli yayın, 486 adet yüksek lisans-doktora tezi, 9 adet ulusal gazete ve yerel gazeteler ile 263 adet görsel-işitsel materyalden oluşmaktadır .
Kaynaklar AACR2 kataloglama kurallarına göre kataloglanıp, Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre sınıflandırılarak MARC formatında BLISS Kütüphane Otomasyon Sistemine aktarılmaktadır. Teknoloji Abant Izzet Baysal üniversitesi bünyesindeki tüm fakülte ve yüksekokullarda 350 bilgisayar, değişik laboratuarlarda öğrencilere hizmet vermektedir. Üniversite Turpak hattı ile İnternet bağlantısına açıktır. Üniversitenin tüm laboratuarları, mesai saatleri içerisinde açıktır.

Beslenme

Üniversitenin başta Bolu merkez kampüsünde olmak üzere bütün kampüslerinde sürekli olarak ve bütün öğrenci ve personelin ihtiyacını karşılayacak kapasitede öğle yemeği servisi yapılmaktadır. Kampüste İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında kafeterya ve lokanta bulunmaktadır. Eğitim Fakültesi, Edebiyat Fakültesi ve BESYO 'nun kendi bünyelerinde kantinleri de mevcuttur.

Sağlık
Üniversitenin sağlık hizmetlerini 5 doktor, 1 diş hekimi, 1 laborant, 1 psikolog, 8 hemşire, 1 sağlık memuru ile sağlık merkezi karşılamaktadır. Merkezde 24 saat sağlık hizmeti verilmektedir.

Kampus Hayatı
Kampüsün, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi zemin katında market , bijuteri , kafeterya ve lokanta bulunmaktadır. İzzet Baysal Kampüsü ve Bolu Sehir Kampüsü'nde birer modern spor salonu bulunmaktadır. İzzet Baysal Kampüsü'ndeki çok amaçlı spor merkezinde biri 300 seyirci kapasiteli olmak üzere 2 salon, sauna, sok havuzu, egzersiz fizyoloji laboratuvarı ve kondisyon salonu mevcuttur. Üniversitede kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü İzzet Baysal Kültür Merkezi�nde 514 kişi kapasiteli Mavi Salon, 208 kişi kapasiteli Pembe Salon, Sergi Salonu, Bale ve Halk Oyunu Çalışma Salonu ile Müzik Odası bölümleri bulunmaktadır. Ayrıca açık alan basketbol ve futbol sahaları da öğrencilerin sürekli hizmetindedir.

Ulaşım
"Üniversitenin merkez kampüsü olan İzzet Baysal Kampüsü, Bolu şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktadır. Kampüse ulaşım özel halk otobüsleri ve belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır. Düzce'de Orman Fakültesi ve Teknik Eğitim Fakültesi ve Düzce Sağlık Yüksekokulu Konuralp Kampüsü'nde olup şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Düzce Tıp Fakültesi ile AİBÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin bulunduğu Konuralp, Düzce'ye 5 kilometre uzaklıkta olup, ulaşım yine özel halk otobüsleriyle sağlanmaktadır.

Burslar
AIB Üniversitesi öğrencileri, bazı özel kuruluşlar ve vakıflardan burs alma imkanına sahipler. Bunlardan bazıları: Ilim ve Kültür Vakfı, Hayır İşleri Yapma ve Yaşatma Vakfı, Eğitim ve Hayır Hizmetleri Vakfı, Düzce İlme ve Hayra Hizmet Vakfı

Kulüpler Abant Araştırma Topluluğu
Abant Tarih Aktiviteleri Top.
******çü Düşünce Topluluğu
Avrupa öğrencileri Topluluğu
Aydın Kült.ç ağ.Genç .Top.
Bilgisayar Topluluğu
Bilim Topluluğu
Bilişim Topluluğu
Biyolojik Araş.ve Doğ.Hay.Kor.
ç ağdaş Yaşam Gönül.Topluluğu
ç ocukç a Yaşam Topluluğu
Dağcılık ve Doğ.Sporl.Topluluğu
Dağcılık ve Doğ.Sporl.Topluluğu
Eğitim Teknolojileri Topluluğu
Etik Değerler Topluluğu
Fen Bil.Eğitimi Topl.
Finans ve Borsa Topluluğu
Fizik Ted.ve Reh.Topluluğu
Genç Girişimciler Topluluğu
Halk Oyunları Topluluğu
Havacılık Topluluğu
İktisat Topluluğu
İletişimi Geliştirme Topluluğu
İlk Yardım Topluluğu
İnsan Kayn.ve Kariyer Topluluğu
İşletme Topluluğu
İzcilik Topluluğu
Kimya Topluluğu
Kitap Topluluğu
Kooperatifç ilik Topluluğu
Kuzey Kafkas Halk Dans.Topluluğu
Kültür Sanat Topluluğu
Kültür Sanat Topluluğu
Kültürel Etkinlikler Topluluğu
Matematik Araş.Topluluğu
Sınıf öğretmenliği Topluluğu
Türk Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği Topluluğu
Fakülteler ve Bölümler

Eğitim Fakültesi
Fen Bilgisi öğretmenliği (SAY)
Fen Bilgisi öğretmenliği (İkinci öğretim)(SAY)
Ilköğretim Matematik öğretmenliği (SAY)
İlköğretim Matematik öğretmenliği (İkinci öğretim) (SAY)
Ingilizce öğretmenliği (DİL)
Okul öncesi öğretmenliği (EA)
Rehberlik ve Psikolojik Danişmanlik (EA)
Sinif öğretmenliği (EA)
Sinif öğretmenliği (Ikinci öğretim) (EA)
Sosyal Bilgiler öğretmenliği (SöZ)
Sosyal Bilgiler öğretmenliği (Ikinci öğretim) (SöZ)
Türkç e öğretmenliği (SöZ)
Türkç e öğretmenliği (Ikinci öğretim) (SöZ)
Zihin Engelliler öğretmenliği (SöZ)
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
Özel Eğitim
Müzik Öğretmenliği
Resim Öğretmenliği

Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji (Ingilizce) (SAY)
Biyoloji (Ingilizce) (Ikinci öğretim) (SAY)
Fizik (Ingilizce) (SAY)
Fizik (Ingilizce) (Ikinci öğretim) (SAY)
Kimya (Ingilizce) (SAY)
Matematik (Ingilizce) (SAY)
Matematik (Ingilizce) (Ikinci öğretim) (SAY)
Psikoloji(EA)
Tarih(SöZ)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat(EA)
İktisat (Ikinci öğretim) (EA)
İşletme(EA)
İşletme (Ikinci öğretim) (EA)
Kamu Yönetimi(EA)
Kamu Yönetimi (Ikinci öğretim) (EA)
Uluslararasi Ilişkiler(EA)
Uluslararasi Ilişkiler (Ikinci öğretim)(EA)

Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik(SAY)

Düzce Orman Fakültesi Orman Endüstrisi Mühendisliği (SAY)
Orman Mühendisliği (SAY)
Peyzaj Mimarliği (SAY)

Düzce Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik öğretmenliği (SAY)
Tasarim ve Konstrüksiyon öğretmenliği (SAY)
Yapi öğretmenliği (SAY)

Düzce Sağlik Yüksekokulu Hemşirelik(SAY)

Tıp Fakültesi

Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu

Akç akoca Turizm Işletmeciliği ve Otelcilik YO

Düzce Tip Fakültesi
DARK
DARK
Admin
Admin

Rep Puanı : 556

- Similar topics